New 2026 Tiffin Motorhomes Wayfarer 25 XRW Motor Home Class C - Diesel
Murphy Bed, Overhead Loft Bed, Booth Dinette, Theater Seating - Campers Inn RV of Louisville 812-282-7718
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $67,406
Sale Price: $179,995
Stock# 21169339
Chassis: Mercedes-Benz Dual Wheel Cutaway 3500XD
Exterior Color: COASTAL BLUE
Interior Color: GRANDVIEW - LOU
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft 2 in |
| Interior Color | GRANDVIEW - LOU |
| Exterior Color | COASTAL BLUE |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | LT215/85R16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 2.0L V4 Turbo Diesel |
| Chassis | Mercedes-Benz Dual Wheel Cutaway 3500XD |
| Horsepower | 208 hp |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 170.3 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen Murphy |
| Torque | 332 ft-lb |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 7 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4410 lbs |
| Axle Weight Rear | 7720 lbs |
| LP Tank Capacity | 12 gals |
| AC BTU | 15000 btu |
| Basement Storage | 25 cu. ft. |
| Awning Info | Girard Side-Mounted Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | W1X8N33Y3RN310795 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


