New 2026 Venture RV SportTrek Touring Edition STT365VFL Fifth Wheel
Step into luxury and versatility with the 2026 Venture RV SportTrek Touring Edition STT365VFL—featuring a spacious front living layout, residential-style comforts, and premium craftsmanship designed for extended stays and unforgettable adventures.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $35,277
Sale Price: $79,979
Stock# KF36FL0375
Interior Color: CHESTNUT
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | CHESTNUT |
| Hitch Weight | 3150 lbs |
| GVWR | 14995 lbs |
| Dry Weight | 12510 lbs |
| Cargo Capacity | 2485 lbs |
| Fresh Water Capacity | 76 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | 70x80 Sleep Tight King Bed |
| Refrigerator Type | 18 cubic |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Axle Weight | 9360 lbs |
| AC BTU | 15000 btu |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4EZF14223T8120375 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


