New 2026 Winnebago Access 18RK Travel Trailer
Winnebago Access travel trailer 18RK highlights:
- Rear Corner Bath
- Flip-Out Sofa
- Front Queen Bed
- Pass-Through Storage
Make memories for a lifetime in this Winnebago Access 18RK! This couple’s coach comes with everything you’ll need to hit the road.
This no slide camper is a rear kitchen floorplan with tons of counter space! You’ll find the cabinetry in this modern kitchen that is what you were looking for in kitchen storage. The stainless steel sink has two windows where you can look out and enjoy the views where you camp. The 10 CU FT fridge is next to the pantry and a good size 38” x 68” booth dinette that can easily convert to an extra bed. The 64” Flip-out sofa is across from the TV but it can also be another bed for a guest who is staying over. The east to west 60” x 80” queen bed has the storage you need. There is overhead cabinetry or open shelving all around that you can use for clothes or board games. There is a wardrobe that is available to use for your clothes as well.
This rear bath is great! The walk-in shower with detachable shower head and skylight. It is a spacious 30” x 36” shower with a pull-out shower door. The storage in the bathroom is what you were looking for: medicine cabinet, vanity, and open shelving.
With any Winnebago Access travel trailer you will find thoughtful, clean, and contemporary designs filled with premium features that all have come to expect on any Winnebago towable. There are single and tandem axle models available, each with superior storage, durable construction, and spacious interiors. The functional galley kitchen will make time at the campground easier than ever, and the stylish roller shades will provide privacy and shade when you need it!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $9,800
Sale Price: $19,995
Stock# 223636
Exterior Color: SLATE
Interior Color: VISTA
| Sleeps | 4 |
| Length | 22 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | VISTA |
| Exterior Color | SLATE |
| Hitch Weight | 450 lbs |
| GVWR | 5100 lbs |
| Dry Weight | 3900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15E |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5100 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 14' Power with LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 54CTA1K15T7101407 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


