New 2027 Entegra Coach Odyssey 24B Motor Home Class C
The Colton RV & Marine Advantage
No Hidden Fees RV and Boat Pricing:
The Colton RV & Marine Advantage (What Others Don’t Tell You).
Buying an RV or boat should feel exciting — not confusing. That’s why we created No Hidden Fees RV and Boat Pricing, part of the Colton Advantage.
Too often, shoppers fall in love with a unit online, only to be hit later with surprise fees like freight (getting the RV or boat to the dealership) or prep (the cost to clean, inspect, and ready the unit for you). These extra charges can add $1,000 to $10,000 to your total — and most dealers don’t mention them until it’s time to sign.
At Colton RV & Marine, we don’t believe in that. That’s why we created Colton Advantage Pricing — our commitment to transparent, all-inclusive pricing that respects your time and your budget.
Entegra Coach Odyssey 24B Class C gas motorhome highlights:
- Full-Wall Slide
- U-Shaped Dinette
- Cab-Over Bunk
- 16' Electric Awning
- Exterior TV
Looking to travel to see family and friends while stopping along the way to take in the scenery? Need comfortable accommodations for you and another plus extra sleeping space when you have overnight guests? This coach provides a full-wall slide for more interior floor space and includes a 60" x 70" queen bed for a good night's sleep, a wardrobe for clothing, plus a U-shaped dinette and pantry. The dinette doubles as sleeping space, plus you have a cab-over bunk. The cook will have everything nearby to whip up meals including a residential-size microwave, and the full bathroom allows everyone to skip the public facilities along the way.
With any Odyssey Class C gas motorhome by Entegra Coach, the driver will appreciate the power from the 325 HP engine, the towing capacity from the 7,500 lb. hitch, the tire pressure monitoring system, the navigation from the Sony infotainment center with Apple CarPlay and Android Auto, plus the backup and side-view cameras when parking and driving down the highway. The kitchen offers full amenities including a recessed stainless-steel sink with a roll-up sink cover, LED-lit countertops, a decorative backsplash, and a pop-up charging station with 110 outlet and USB plugs to keep your smart phones charged. Get ready for luxury in a Class C, choose your favorite today!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 31500
Chassis: Ford
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42.5 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | LT225/75R16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford |
| Horsepower | 325 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 181 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 12.2 gals |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HD Smart TV, Ext. LED HD Smart TV, CAB TV |
| Awning Info | 16' Electric with LED Lights |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDXE4FN1VDD04833 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


