New 2027 Genesis Supreme 28CRT Toy Hauler Fifth Wheel
LOADED! NOT STRIPPED! NO HIDDEN FEES! 6K GEN, HYDROLIC LEVEL JACKS, ARCTIC PACKAGE, SOLAR, EZ FLEX SUSPENSION!2027 GENESIS SUPREME TOY HAULER 28CRT
THIS UNIT IS EQUIPPED WITH THE FOLLOWING OPTIONS:
- Manufacturer Promotional Discount
- Power & Cooling Upgrade Pkg W/ 6.0 Yamaha Gen*
- Hydraulic Jack
- Upgraded Hitch Roto Flex (Forced Option)
- Slide-Out Living Room
- Bedroom Single Wardrobe w/Vanity Slideout
- Euro Chairs (Forced Option)
- Opposing Rear Power Dinette
- 200W Solar w/1500W Pass Thru Inverter
- 32" Living Room TV
- Rear Screen Wall
- Supreme Package (Forced Option)
- Premier Package (Forced Option)
- Deluxe Package (Forced Option)
- Central Vacuum System
- Carpet Kit
- Walk-on Roof w/ Folding Ladder
- EZ Flex Suspension
- Coffee Maker Stand in Galley
- Arctic Package*
- Cable Kit
- Upgraded Cargo Neon Lighting (Forced Option)
- Reinforced Upper Deck (Forced Option)
- Storage Above Generator (Forced Option)
- Wi-Fi Ready (Forced Option)
- Upgrade Package (Req'd)
- Pacific West Associates Tag (Req'd)
- RVIA Certification Tag (Req'd)
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $45,409
Sale Price: $77,942
Stock# 15351
| Sleeps | 6 |
| Length | 32 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2650 lbs |
| GVWR | 13800 lbs |
| Dry Weight | 10600 lbs |
| Cargo Capacity | 3200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Extra Large Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7950 lbs |
| Garage Size | 15 ft 11 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | 110V/LP DSI |
| AC BTU | 13000 btu |
| Awning Info | Power with LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 7HN1FEL25VP480037 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


