New 2027 Thor Motor Coach Four Winds 21Z Chevy Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" CHEVY CHASSIS / Queen Bed / Dream Dinette / 32” TV !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2027 FOURWINDS 21Z
- Exterior Rear MEGA Storage Compartment
- 7" Dash Radio, Sirius /XM Ready. Touch N"Go Control
- Panel, Emergency Engine Start
- Back-up Monitor
- De uxe Exterior Mirrors
- Valve Stem Extenders
- Stainless Steel Wheel Liners
- Exterior Dog Tether
- Cabover Sleeping Area
- Manual Cabover Roof Vent w/Shade
- Leatherette Dream Dinette Booth
- Dual Child Safety Tethers
- Window Privacy Roller Shades
- 12v Refrigerator w/Auto Generator Start
- 2-Bumer Gas Cooktop w/Glass Cover
- Convection Microwave Oven w/Air Fryer
- Flip-Up Countertop Extension
- Bedroom USB Charging Station
- 12V Outlet in Bedroom for CPAP Machine
- Hideaway Shower Door
- 32" TV on Manual Swivel in Cabover
- Digital TV Antenna
- 4.0 Gas/LP Generator
- Single Roof A/C
- Tankless Water Heater
- Holding Tank Heat Pad Prep
- Black Tank Flush System
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $47,821
Sale Price: $79,999
Stock# 39387
Chassis: Chevrolet
Exterior Color: Standard Graphics
Interior Color: Nantucket Blue ll, Sunlit Silver
| Sleeps | 5 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Nantucket Blue ll, Sunlit Silver |
| Exterior Color | Standard Graphics |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 12300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 24 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Generator | 50 State 4.0 kW Dual Gas/LP |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 2299 |
| Engine | 6.6L V8 |
| Chassis | Chevrolet |
| Horsepower | 401 hp |
| Fuel Capacity | 57 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Full |
| Torque | 464 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40.9 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Basement Storage | 51 cu. ft. |
| TV Info | Cab 32" Smart TV |
| Awning Info | 15' Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 16000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 021521 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


