Used 1996 Winnebago Minnie Winnie DL 29WQ Motor Home Class C
Call or come in and check it out today for more information.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# UC788
Chassis: Ford
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | V-8 |
| Chassis | Ford |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 190 in |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 42 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

