Used 2004 Keystone RV Cougar 278EFS Fifth Wheel
Single Slide, Sleeps 6, Queen Bed, Wardrobe, Shower/Tub, Sofa Bed, Dinette, Ent. Center, Chair, Stove, Refer, Microwave, and More.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# H6191
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Hitch Weight | 1140 lbs |
| Dry Weight | 6650 lbs |
| Cargo Capacity | 1490 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 205/75R15C |
| VIN | 4YDF278264K044787 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


