Used 2004 National RV Dolphin 5342 Motor Home Class A
Double Slide, Rear Queen Bed Slideout w/Nightstand & Storage Below, Bay Window, TV, Dresser, Ward., Angle Shower, Lav., Refrig. w/Ice Maker, Double Kitchen Sink, Pantry, 3 Burner Range, Booth Dinette Sofa, Swivel Recliner, Flip-Up Table, Counter Extension, Overhead Cabinets, TV Above Cab and More.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 16069908
Chassis: Workhorse
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 47 gals |
| Tire Size | XRV235/80R/22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 66460 |
| Engine | 8.1 Vortec |
| Chassis | Workhorse |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


