Used 2004 Northwood Arctic Fox 990 W/D Bath Truck Camper
Single Slide, Shower, Pantry, Range, Residential Kitchen Sink, Queen Bed, Dinette, and Much More!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 52-66
Exterior Color: White
Interior Color: Blue, Green
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 17 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 8 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Blue, Green |
| Exterior Color | White |
| Dry Weight | 2887 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Generator | Camp Power 2500 |
| Available Beds | 2 |
| Cooktop Burners | 3 |
| Floor Length | 9 ft 10 in |
| LP Tank Capacity | 14 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| Truck Bed Size | Long |
| Body Style | Hard-Side |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1nca990s040103001 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


