Used 2005 Airstream Classic 25 Travel Trailer
Full Bed, Tub/Shower, Microwave, Carpet, Sofa, Range, and More!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# UT980795
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 870 lbs |
| Dry Weight | 6050 lbs |
| Cargo Capacity | 1950 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 1STGBYJ245J517893 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


