Used 2005 Coachmen RV Sportscoach SRS ENCORE 380DS Motor Home Class A - Diesel
Call for details.904-741-1500
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $12,004
Sale Price: $27,995
Stock# 84885B
Chassis: Allison 3000 MH 6-speed automatic
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 31000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Generator | 7500 |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 67101 |
| Engine | Caterpillar C7 turbocharged, aftercooled, 7.2L diesel |
| Chassis | Allison 3000 MH 6-speed automatic |
| Horsepower | 330 hp |
| Fuel Capacity | 90 gals |
| Wheelbase | 242 in |
| Torque | 860 ft-lb |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4UZAAHDC85CU23575 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


