Used 2005 Fleetwood RV Discovery 39S Motor Home Class A - Diesel
Triple Slide, Rear Queen Slideout w/Nightstands, Full End Wall Wardrobe, TV, Angle Shower, 4 Door Refrigerator, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Overhead Cabinets, Sofa Bed w/Seat Belts, Booth Dinette w/Extended Table & 2 Chairs, L-Shaped Lounge, and More.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 27485RB
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 31000 lbs |
| Dry Weight | 22900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | Goodyear 275/70R 22.5H |
| Miles | 122547 |
| Engine | Cat C7 330 HP |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZAAHDC45CU68996 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


