Used 2005 Fleetwood RV Providence 39S Motor Home Class A - Diesel
Triple Slide Providence Rear Bedroom, Wardrobe, TV, Slide Out Queen Bed w/Nightstands, Sink, Shower, Private Toilet Area w/ Sink, Side-by-Side Refrigerator, Slide Out Double Kitchen Sink/3 Burner Range/Sofa Bed, Slide Out Booth Dinette w/ Two Chairs/J-Sofa, and More.
AS-IS
Call for more details!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 5C050720U
Chassis: Spartan
Exterior Color: GRAY
Interior Color: NA
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | NA |
| Exterior Color | GRAY |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 31000 lbs |
| Dry Weight | 22605 lbs |
| Cargo Capacity | 10000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Miles | 84235 |
| Engine | 350HP Cat |
| Chassis | Spartan |
| VIN | 4VZBN1M905C050720 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


