Used 2005 Forest River RV Wildcat 25RL Fifth Wheel
Sold As-Is, Out of State Only: No warranties or guarantees.
Water Damage &/or Delamination(s): No seal, no repair.
Single Slide, Rear Sofa w/End Tables, Overhead Cabinets, Sofa Slideout or Opt. Free Standing Dinette or Opt. Lounge Chairs, Ent. Center/Linen Closet, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Linen Closet, Angle Shower, Lav. Med. Cabinet, Front Queen Bed w/Nightstand, Wardrobe & Much More.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 52960
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Hitch Weight | 930 lbs |
| GVWR | 11090 lbs |
| Dry Weight | 6730 lbs |
| Cargo Capacity | 3781 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4X4FWCZ275V011631 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


