Used 2005 Keystone RV Laredo 29RL Fifth Wheel
Sofa Sleeper, Overhead Storage, Dinette, Refer, Garden Tub, Pass-Thru Storage, Medicine Cabinet, Queen Bed, Ward/TV, Pantry, Stove, Opt. Chairs, Ent. Center/Opt. Fireplace, and More!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 0111CRB
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1565 lbs |
| Dry Weight | 7770 lbs |
| Cargo Capacity | 3130 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 72 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4YDF29R235J460197 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


