Used 2005 Keystone RV Montana 2955RL Fifth Wheel
Double Slide, Sleeps 6, Queen Bed, Wardrobe, Dresser, Sofa Bed, Shower, Ent. Center, Jumbo Dinette, Stove, Microwave, Refer, and More.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# RC22557B
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1980 lbs |
| Dry Weight | 9030 lbs |
| Cargo Capacity | 3000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 62 gals |
| Grey Water Capacity | 72 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 235/85R16E |
| VIN | 4YDF295295D513344 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


