Used 2005 Keystone RV Montana 3400 RL Fifth Wheel
WHAT'S GREAT!!!
+ King bed
+ Huge rear living area with fireplace
+ Tons of storage
+ Exterior decals in great shape
+ New tires and brakes
+ Fresh bearing repack
WHAT AIN'T...
- Bedroom mirror is cracked
- Some wear on interior wood work
Keystone Montana 3400RL - Fifth Wheel highlights:
Quad Slide, Rear Living Area, Sleeps 6, Queen Bed, Dresser, Wardrobe, Shower, Sofa Bed, Ent. Center, Chair, Computer Desk, Jumbo Dinette, Stove, Microwave, Refer, and More.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 30410A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 37 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1770 lbs |
| Dry Weight | 11380 lbs |
| Cargo Capacity | 2390 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 235/85R16E |
| VIN | 4YDF340215D514995 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


