Used 2005 Keystone RV Outback 28RSDS Travel Trailer
Double Slide, Rear Slide Queen Bed, Sofa, Booth Dinette Slideout, TV/VCR Cabinet, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Storage Closet, Wardrobe, Bath w/Step Tub, Linen Closet & Lav., Front Bunkhouse w/2 Double Bunks, TV Cabinet & Wardrobe w/Drawers, Pass-Through Storage.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $1,005
Sale Price: $4,994
Stock# 48576
Interior Color: Brown
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Interior Color | Brown |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| Dry Weight | 5475 lbs |
| Cargo Capacity | 1725 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 225/75D14D |
| VIN | 4YDT28R245G915472 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


