Used 2005 Keystone RV Raptor 3512SS Toy Hauler Fifth Wheel
AGE IS JUST A NUMBER WHEN IT COMES TO THIS TOY HAULER~COME SEE FOR YOURSELF!
2005 Keystone RV Raptor 3512SS
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER , ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
Wide Body, Single Slide-Out, Sleeps 6, Double Queen Beds, Wardrobe, Vanity, Dresser, Sofa-Sleeper, Shower/Tub, Dinette, Stove, Microwave, and MUCH MORE.
- Dimensions: Approximately 37 ft 5 in length, with a 12-foot cargo bay 2.
- Weights: Dry weight is approximately 10,670 lbs, with a cargo capacity of 3,830 lbs 2.
- Construction: The unit features a welded aluminum frame, vacuum-bond laminated walls, and a gel-coated Filon fiberglass exterior 6.
- Garage & Loading: Includes a spring-assisted ramp door for easy loading 3.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 101903
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 37 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2100 lbs |
| Dry Weight | 10670 lbs |
| Cargo Capacity | 3830 lbs |
| Fresh Water Capacity | 112 gals |
| Grey Water Capacity | 67 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4YDF351275M851336 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


