Used 2004 Damon Challenger 372 Motor Home Class A
****VERY CLEAN CLASS A WITH 69107 MILES****
Triple Slide, Rear Queen Bed Slideout w/2 Barrel Chairs, Slideout Storage Space, Neo-Angle Shower w/Seperate Stool Room, Refrigerator, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Booth Dinette & Sofa Slideout, 3rd Barrel Chair Up Front and More.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# BF209A
Chassis: FORD
Exterior Color: Standard
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Exterior Color | Standard |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 17855 lbs |
| Cargo Capacity | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 69107 |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | FORD |
| VIN | 1F6NF53S040A14035 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


