Used 2006 Fleetwood RV Bounder 35E Motor Home Class A
call Michelle @ 732 688-1818
Sleeps 4 Chevy Workhorse Engine V-10
Tune up Aug with New Exhaust System , Exhaust pipe Aug 2024 , Water Heater replaced July 2024,Fridge replaced April 2023,Back Up Camera replaced March 2025 ,
New AC units Aug 2024, Cab AC replaced July 2022, New Electronic Board for coach March 2025. Roof Resealed Recently.
Washer/Dryer Double Slide Bounder Class A Motorhome, Rear Bathroom, Shower, Sink, Slide Out Wardrobe/Queen Bed/Nightstands, Vanity, Wardrobe, Pantry, Refrigerator, Private Toilet Area w/Sink, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Swivel Chair w/ Table, Slide Out Booth Dinette/Sofa Bed, Overhead Cabinets, Storage, and More.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# CN-5522
Chassis: Ford
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 18150 lbs |
| Cargo Capacity | 5000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Engine | 6.8L |
| Chassis | Ford |
| VIN | 5B4MP67G863412473 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


