Used 2006 Fleetwood RV Tioga 31M Motor Home Class C
HARD TO FIND! 2006 Tioga 31M with LESS THAN 26,000 Miles – Ready for Your Next Adventure!Double Slide, Rear Queen Bed Slideout w/Nightstands, Wardrobe, Desk, Overhead Cabinets, Side Isle Bath w/Angle Shower, Linen Cab., Lav., Dbl. Bath Entrance, Microwave, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Dbl. Door Refrig. & Booth Dinette Slideout, Sofa w/Table, Cabover Bed, Eng. & Chassis Choice & More.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# RCB12852
Chassis: Ford E450
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 14050 lbs |
| Dry Weight | 11860 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | Ford E450 |
| VIN | 1FDXE45S95HB12852 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


