Used 2006 Forest River RV Rockwood 2304S Travel Trailer
Single Slide, Rear Bath w/Step Tub, Wardrobe, Medicine Cabinet, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Jack Sofa, Overhead Cabinets, Front Queen Bed w/Flip Up Storage Below, Nightstands, Wardrobes, Exterior Front Storage, and More.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# UT460221
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 5 in |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Int Height | 5 ft 6 in |
| Hitch Weight | 388 lbs |
| GVWR | 4788 lbs |
| Dry Weight | 3457 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TRLY236D087110 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


