Used 2006 Forest River RV Wildcat 29RL Fifth Wheel
Double Slide, Rear Living Area w/Lounge Chairs & End Table, Overhead Cabinet, Sofa & Free Standing Dinette Slideout, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Ent. Center/Linen Cabinet, Stool Room, Angle Shower, Pass-Thru Storage, Lav., Med. Cabinet, Front Queen Bed Slideout, TV, Overhead Cabinet Wardrobe Glass Doors Below, Drawers Space and Much More.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# C44-24A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Hitch Weight | 1330 lbs |
| GVWR | 11490 lbs |
| Dry Weight | 7760 lbs |
| Cargo Capacity | 3351 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4X4FWCD266V015047 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


