Used 2006 Forest River RV Wildwood LE 30BHBS LE Travel Trailer
Double Slide, Bunks w/Double Bed on Bottom w/Opt. Jiffy Sofa Instead of Lower Bunk, Dinette, Sofa, Queen Bed, Pass-Thru Storage, Ent. Center, 3 Burner Range, Microwave, Refrigerator, Tub/Shower, and More!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# MTU143
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 8 ft 6 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 780 lbs |
| GVWR | 10940 lbs |
| Dry Weight | 7150 lbs |
| Cargo Capacity | 3411 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4TWDF256J047677 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


