Used 2006 Holiday Rambler Imperial 42DSQ Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide, Rear Bath w/Ward., Wash/Dryer, Linen Closet, Angle Tub, Lav., Queen Bed Slideout w/Nightstands, Dresser, TV, 2nd Linen Cab., 1/2 Bath w/Lav., Refrig., Table w/Chairs, Dinette Cab., Sofa, J-Lounge, TV Above Cab Area, Microwave, 2 Burner Range, Pantry's, Dbl. Kitchen Sink and Much More.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 5526
Chassis: Roadmaster S-Series
Exterior Color: GREEN
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | GREEN |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 56 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Generator | ONAN 10.0 kW DIESEL |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 107970 |
| Engine | Cummins ISL 400 |
| Chassis | Roadmaster S-Series |
| Horsepower | 400 hp |
| Fuel Capacity | 130 gals |
| Available Beds | 1 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 38 |
| Water Heater Type | AQUA HOT |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| VIN | 1RF13561061037358 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


