Used 2006 Holiday Rambler Scepter 42 DSQ Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide, Rear Bath w/Wardrobe, Shower, Lav., Linen Cabinet, Wash/Dryer Opt. Dresser & TV Slide, Queen Bed Slide w/Nightstands, 2nd Linen Cab., Refrig., Free Standing Dinette & Chairs, 2 Sofas, Microwave, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Pantry, 2nd 1/2 Bath w/Lav. & Much More.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# 17841117
Chassis: Roadmaster RR10S
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Furnace BTU | 51000 btu |
| Miles | 31124 |
| Engine | Cummins ISL 400 HP |
| Chassis | Roadmaster RR10S |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


