Used 2006 Itasca Navion 23H Motor Home Class C - Diesel
less than 11k original miles! Customized with Rear Bunks
Shower,, Refrigerator, Wardrobe, 3 Burner Range, Sink, w/4 Seat Belts, Bunk over cab and Bunks in the rear
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# GA3008
Chassis: Dodge Sprinter
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 10200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Type | diesel |
| Miles | 10101 |
| Engine | 2.7L 5 Cyl |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| Number Of Bunks | 3 |
| VIN | WDXPD944165942812 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

