Used 2006 Itasca Navion M-23H Motor Home Class C - Diesel
Just arrived!!! Great condition!!
Call for details.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 927115
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter 3500
Exterior Color: Tan
Interior Color: Tan
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft |
| Interior Color | Tan |
| Exterior Color | Tan |
| Hitch Weight | 2000 lbs |
| GVWR | 10360 lbs |
| Dry Weight | 10200 lbs |
| Cargo Capacity | 3200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Generator | ONAN |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 76000 |
| Engine | 2.7 Liter |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter 3500 |
| Horsepower | 275 hp |
| Fuel Capacity | 26.4 gals |
| Wheelbase | 13 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 260 ft-lb |
| Refrigerator Type | DOUBLE DOOR FLUSH MOUNT |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 3600 watts |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | Coach 24" TV with DVD |
| Awning Info | Power |
| Gross Combined Weight | 13500 lbs |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | WDXPD944365927115 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

