Used 2006 Jayco Jay Feather LGT 25Z Travel Trailer
Rear Kitchen, 3 Burner Range, Refrigerator, Double Kitchen Sink, J-Steel Sofa Slideout w/Overhead Cabinet, Dinette, TV Shelf, Tub/Shower, Medicine Cabinet, TV Shelf/Wardrobe, Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, and More.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# RU0031
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 635 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4690 lbs |
| Cargo Capacity | 1310 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| VIN | 1UJBJ02M161JZ0349 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


