Used 2006 Keystone RV Cougar 304BHS Travel Trailer
PENDING SALEDouble Slide, Queen Bedroom Slide, Wardrobe, Sofa, Dinette, Ent. Center, Overhead Storage, Neo-Angle Shower, TV/Linen Closet, Oversized Double Bunks, Wardrobe/Ent. Center, and MORE!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $5,995
Sale Price: $10,995
Stock# P1294
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 780 lbs |
| Dry Weight | 7495 lbs |
| Cargo Capacity | 2085 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 225/75D15D |
| VIN | 4YDT304266K065025 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


