Used 2006 Keystone RV Springdale 179RD Travel Trailer
** MANAGERS SPECIAL** SHOP NOW AND SAVE!!!
Rear Booth Dinette w/Storage, Wardrobe, Refrigerator, Tub/Shower, Lav., Pantry/TV, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Front Double Bed w/Wardrobe & Overhead Cabinet, Pass-Thru Storage & More.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $2,000
Sale Price: $7,990
Stock# CDA1741PA
| Sleeps | 4 |
| Length | 20 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 470 lbs |
| Dry Weight | 3700 lbs |
| Cargo Capacity | 2270 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | ST205/75D14 |
| VIN | 4YDT179206K126814 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


