Used 2006 Monaco Diplomat 38PST Motor Home Class A - Diesel
BEAUTIFUL Diesel Pusher, Ready for Adventure!
Triple Slide, Rear Wash/Dryer, Elect. Cabinet, Wardrobe, TV, Dresser, Linen Cabinet, Queen Bed Slide w/Nightstands, Shower, Lav., Seperate Stool Room w/Lav., Hutch, Refrigerator, Microwave, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, 2 Sofas, Dinette w/2 Chairs, TV Above Cab & Much More.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $15,451
Sale Price: $52,999
Stock# 1359A
Chassis: Roadmaster RR8R
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 0 ft 7 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 33000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 275/80R/22.5 |
| Generator | Yes |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 83501 |
| Engine | Cummins 400 HP ISL |
| Chassis | Roadmaster RR8R |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| TV Info | 1 |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1RF43454162037916 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


