Used 2006 Monaco Dynasty 42 Countess III Motor Home Class A - Diesel
Triple Slide, Rear Queen Bed w/Nightstands, TV/Drawer Chest, Slideout Wardrobe, Wash/Dryer Opt. Lav. & Counter Space, Shower, Refrigerator, 2 Burner Cooktop w/Micro., Double Sink, Flip Counter Extension, Free-Standing Dinette w/Chairs, Sofa, 2 Swivel Rockers, TV Above Cab Area & More.
To view this unit or any of our others please
Call- 1-(888)-539-3333
or
Email- [email protected].
All financing is On Approved Credit (OAC)
To schedule a viewing call us at the dealership at
1-(905)-548-8585
or
send us an email: [email protected]
Come and visit our new location!
4888 South Service Road
Beamsville, Ontario, Canada
L3J 1L4
Outdoor Travel - Where RV Means Real Value
www.rvvacations.com
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $8,280
Sale Price: $97,995
Stock# 8052
Chassis: Roadmaster S-Series
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 45160 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 56 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Engine | Cummins ISL 400 hp |
| Chassis | Roadmaster S-Series |
| VIN | 1RF13561X61036105 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


