Used 2006 Monaco Monarch SE 34SBD Motor Home Class A
MD State Inspection: Yes.
Water Damage &/or Delamination(s): No seal, no repair.
Mileage: 62,055.
Double Slide, Rear Queen Bed & Wardrobe Slide, Closet, Dresser/Overhead Cabinets, TV, Shower, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Cooktop/Microwave, Double Kitchen Sink, Booth Dinette & Sofa Slideout, Barrel Swivel Chair, TV Above Cab Area and More.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 52920
Chassis: Ford
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 40000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| Tire Size | 235/80Rx22.5G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Engine | 6.8L V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 5B4MP67G363414941 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


