Used 2006 Monaco Signature Series 45 Castle IV Motor Home Class A - Diesel
Estimated Arrival - May
Quad Slide, Rear Wardrobe, TV/Dresser, Queen Bed Slide w/Nightstands, Storage Closet, Counter Space & Lav., Shower, Seperate Stool Room w/Lav., Washer/Dryer, Pantry, Refrigerator, 2 Burner Range w/Micro., Dinette w/Chairs, Sofa Sleeper, J-Lounge, Ottoman w/Storage, TV Above Cab Area & Much More.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# 6661
Chassis: Roadmaster S-Series
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 48160 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 56 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Miles | 114858 |
| Engine | Cummins ISM 500 hp |
| Chassis | Roadmaster S-Series |
| VIN | 1RF17561461039960 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


