Used 2006 Monaco Signature Series Chateau IV Motor Home Class A - Diesel
Sold
Quad Slide, Rear Wardrobe, Queen Bed Slide w/Nightstands, Dresser, TV, Washer/Dryer, Angle Shower, Seperate Stool Room, Refrigerator, Pantry, 2 Burner Range w/Microwave, Double Kitchen Sink, Dinette w/Chairs, Sofa Sleeper, J-Lounge, Ottoman w/Storage Inside, TV Above Cab Area & More.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 5175
Chassis: Roadmaster S-Series
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 48160 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 56 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Miles | 83922 |
| Engine | Cummins 600 hp |
| Chassis | Roadmaster S-Series |
| VIN | 1RF17561061038269 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


