Used 2006 Rage'n Wide Body SS 2400 Toy Hauler Travel Trailer
SOLD!!
Features Include:
- Stabilizing Jacks
- Front Power Tongue Jack
- Two Propane Tanks
- Patio Awning
- Outdoor Shower
- On board Onan Generator
- A/C
- Furnace
- Booth Dinette W/ Dinette Table
- 3 Burner Range Top W/ Oven
- Microwave
- Side by Side Kitchen Sink
- Solid Wood Cabinetry Throughout
- Full Bath
- (2) Drop Down Beds In Rear
- Sofa W/ Dinette Table
- Front Queen Size Corner Bed
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $1,430
Sale Price: $11,995
Stock# 6434
Exterior Color: White with Blue Decals
Interior Color: Oak
| Sleeps | 8 |
| Length | 27 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Interior Color | Oak |
| Exterior Color | White with Blue Decals |
| Hitch Weight | 975 lbs |
| GVWR | 12975 lbs |
| Dry Weight | 6696 lbs |
| Cargo Capacity | 6279 lbs |
| Fresh Water Capacity | 150 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 58 gals |
| Tire Size | 235/85/R16D |
| Generator | Onboard Onan Generator |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Three Queen Beds |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 000922 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


