Used 2006 Warrior Mfg Weekend Warrior FB 2200 Toy Hauler Travel Trailer
The original Ultimate Toy Hauler! These were ahead of their time, and this one has been nicely preserved! If you're looking for a simple, yet highly functional Toy Hauler, you've found it. It has all the amenities of the newer models, at an affordable price: Large water heater. Large water capacity. Open and airy space in a small trailer so you don't get that claustrophobic vibe. TV. Radio. Multiple lounging options. Just a great way to get away! Make it yours today!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# X26804
Interior Color: TIKI EDITION
| Sleeps | 4 |
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Interior Color | TIKI EDITION |
| Hitch Weight | 775 lbs |
| GVWR | 11100 lbs |
| Dry Weight | 5075 lbs |
| Cargo Capacity | 6000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 150 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 225/75/15 Load D |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5HRFF22286C009783 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


