Used 2006 Winnebago Journey 36 G Motor Home Class A - Diesel
Double Slide, Rear Queen Bed, Nightstands, Wardrobe w/Drawers, Angle Shower, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Booth Dinette, Sofa Bed, Lg. Lounge Chair & Pull-Out Table, Opt. Dining Table & Chairs & Easy Rest Sofa, Choice of Engine, and More.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $15,000
Sale Price: $54,950
Stock# 3229
Chassis: Freightliner
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 27910 lbs |
| Fresh Water Capacity | 92 gals |
| Grey Water Capacity | 55 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Engine | Cummins ISB 5.9L Tur |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZAAHDC15CV25249 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


