Used 2006 Winnebago Outlook 31C Motor Home Class C
Great condition class C,low miles lots of counter space, walk around queen bed and plenty of extra sleeping!
358 hours on generator Rear Queen Bed w/Nightstands or Opt. Twin Beds w/Nightstand Between, TV Shelf, Wardrobe, Shower, Refrigerator, TV Cabinet Above Galley, Booth Dinette & Sofa Bed Slideout w/Seat Belts, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Over Cab Double Bed or Opt. Storage and TV w/Cabinet, and More.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $4,000
Sale Price: $22,995
Stock# 31
Chassis: Ford E450
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 14050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 40200 |
| Engine | 6.8L V10 SOHC Triton |
| Chassis | Ford E450 |
| Fuel Capacity | 55 gals |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

