Used 2006 Winnebago View 23H Motor Home Class C - Diesel
WHAT'S GREAT!!!
+6 Brand new tires
+Dodge 3500
+Diesel powered
+Easy to drive, park anywhere
+Very roomy inside for a smaller RV
+Clean interior for its age (2006)
WHAT AIN'T...
-Some exterior plastic is sun faded
-Has miles on it at 128K
-Small amount of wallpaper damage in the bathroom
-Shows shadows of previous owners stickers from not fading
-Previous owner did bump a couple thing so we have dents or cracked plastic in places
Call for details.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 28507
Chassis: Dodge Sprinter
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 10200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Miles | 128311 |
| Engine | 2.7L 5 Cyl |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDXPD944855808670 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


