Used 2007 American Coach American Tradition 40Z Motor Home Class A - Diesel
American Tradition Diesel Class A w/Rear Bath Including Washer/Dryer, Wardrobe, Corner Shower w/Seat, Lav. w/Med. Cabinet & Toilet, Queen Bed Slideout w/Nightstands, 26" Flat Panel TV, Base Storage Cabinet, 1/2 Bath, Linen Cab., 4 Door Refrig., Pantry, Slideout 3 Burner Range/Double Sink & Fabric Sofa Bed, Dining Table w/Chairs & UltraLeather Sofa Slideout, Flat Panel TV Above Cab, Audio/Video Equip. and Much More.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 8KZ431A
Chassis: Liberty
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 34600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 295/80R 22.5 |
| Miles | 118433 |
| Engine | Cummins ISL 425 HP |
| Chassis | Liberty |
| VIN | 4VZBR1D947C057922 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


