Used 2007 Beaver Contessa 42 Venice Motor Home Class A
Quad Slide, Rear Queen Bed w/Nightstands, Dresser/Ward., Wash/Dryer Opt., 23 In. LCD TV, Linen Closets, Stool Room, Angle Shower, Lav., Pantry, 3 Burner Range, Refrig., Double Kitchen Sink, Table & Chairs or Booth Dinette, Swivel Rocker or Opt. Desk or 2nd Sofa, TV Above Cab Area, Sofa and More.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $29,600
Sale Price: $69,900
Stock# 1263
Chassis: Roadmaster RR10S
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 81 gals |
| Black Water Capacity | 46 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| Miles | 44353 |
| Engine | Cat C-9 400 HP |
| Chassis | Roadmaster RR10S |
| VIN | 1RF49561271041263 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


