Used 2007 Damon Challenger 348 Motor Home Class A
Rear Queen Bed Slideout, Overhead Cabinets, Wardrobe/TV, Angle Shower, Linen Closet, Slideout Booth Dinette & Hide-A-Bed, Barrel Chair, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Panty, Refrigerator, Full Basement Pass-Thru Storage and More. Shown w/Ford Specifications. Contact Us for Workhorse Specs.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 3954
Chassis: Ford
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Dry Weight | 17206 lbs |
| Cargo Capacity | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 71 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 30169 |
| Engine | 6.8L V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F6NF53Y660A16556 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


