Used 2007 Dutchmen RV Denali 28LBBS-M5 Fifth Wheel
Double Slide, Bunk Beds w/Ladder to Loft Above, Closet w/TV, Dinette Plus, Hide-A-Bed, Refrigerator, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Counter w/Extension & Bar Stools, Ent. Center, Neo-Angle Shower, Queen Bed Slideout, Dresser, TV Closet w/Drawers, Closet w/Shelves, Opt. T Available, & More.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $1,000
Sale Price: $13,995
Stock# 1501
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1520 lbs |
| GVWR | 10560 lbs |
| Dry Weight | 8714 lbs |
| Cargo Capacity | 1847 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 47CFD1R2X7P618807 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


