Used 2007 Fleetwood RV Bounder 35' Motor Home Class A
Double Slide, Rear Shower & Large Vanity w/Sink, Wardrobe & Queen Bed w/Nightstands Slideout, Vanity/TV Above, Wardrobe, Pantry/Refrigerator/Booth Dinette & Sofa Bed Slideout, Lounge Recliner w/Side Table, Flip Up Entry Shelf, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Microwave Above, Utility Cabinet, Engine & Chassis Choice and More.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 4009
Chassis: Ford
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 18150 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Fuel Type | GAS |
| Miles | 17174 |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F6NF53Y470A0077 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


