Used 2007 Forest River RV Flagstaff 831FKSS Travel Trailer
Single Slide, Rear Queen Bed w/Shirt Closets & Nightstands, Pass-Thru Storage, Flip-Up TV, Garden Tub, Wardrobes, Lav., Med. Cabinet, TV Shelf, Lounge Chair, Sofa & Booth Dinette Slideout, Front Kitchen w/Pantry, Shelf, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Micro., Refrig., Ext. Storage & More.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# 2007831FKSS
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 850 lbs |
| GVWR | 7850 lbs |
| Dry Weight | 6300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 15 inches |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Refrigerator Type | 2 way |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | gas |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 9937 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


