Used 2007 Forest River RV Wildcat 27RLWB Fifth Wheel
!! FINANCE SPECIAL !!
Single Slide, Rear Living w/Lounge Chairs & End Table, Sofa & Dinette Slideout, Linen Closet/Ent. Center, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Stool Room, Angle Shower, Lav., Med. Cabinet, Pass-Thru Storage, Front Queen Bed w/Wardrobes, Dual Wardrobe w/4 Side Drawers and More.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# UT600207
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Hitch Weight | 950 lbs |
| GVWR | 11070 lbs |
| Dry Weight | 6950 lbs |
| Cargo Capacity | 3371 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4X4FWCD286V013428 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


